Hallinto ja organisaatio

Hallitus 2020

Puheenjohtaja:
Similä Raija                        2020-2021, (SJ, Oulu) raija.simila@erto.fi

Varsinaiset jäsenet:
Hakkarainen Mika           2020 – 2021 (SP, Hämeenlinna) mika.hakkarainen@erto.fi
Himanka Saija                  2020 – 2021 (SJ, Oulu) saija.himanka@erto.fi
Kaartti Teuvo                    2019 – 2020 (SP, Helsinki) teuvo.kaartti@erto.fi
Koiranen Jussi                  2020 – 2021 (SJ, Espoo) jussi.koiranen@erto.fi
Kämppi Saila                     2019 – 2020 (TP, Helsinki) saila.kamppi@erto.fi
Lahtinen Heli                    2020 – 2021 (SP, Jyväskylä) heli.lahtinen@erto.fi
Mykkänen Kati                  2019 – 2020 (SJ, Tampere) kati.mykkanen@erto.fi
Pirinen-Kervinen Päivi    2019 – 2020 (SJ, Kuopio) paivi.pirinen-kervinen@erto.fi

Yleisvarajäsenet:
Hakkarainen Tiina          2019-2020 (SP, Hämeenlinna) tiina.hakkarainen@erto.fi
Vivolin Soili                      2020-2021 (SP, Hyvinkää) soili.vivolin@erto.fi

Strategia

Ystean strategia vuosille 2012 – 2020 »

Tutustu monipuolisiin palveluihimme ja toimintaamme

YSTEA tukee jäsentensä kotimaan lomailua ja valinnanvapautta. Valitse juuri sinulle mieleinen majoitus- tai matkailuliike, vietä loma ja hae loman jälkeen osa kuluista takaisin. Tukea voi hakea nyt kaksi kertaa vuoden aikana! Tiedustelut puh. 044 5707 320, saila.kamppi@erto.fi

Tarjolla koulutustukea YSTEA ry tarjoaa jäsenilleen koulutustukea vuonna 2020. Tuki on tarkoitettu jäsenten ammatillisuutta tukevaa koulutusta varten. Tukea voi hakea, jos jäsen on itse maksanut koulutuksen tai kurssin, eikä ole saanut siihen muita tukia. Tuki on maksimissaan 40 euroa/jäsen vuoden 2020 aikana. Ammatillisuutta tukevaa koulutusta vo...

Ystean jäsenenä olet myös Erton jäsen. Yhteistyössä toteutetaan jäsenhankintatapahtuma 8.4.2020, jolloin ERTOn väkeä on koolla viidellä paikkakunnalla, samana päivänä, samaan aikaan ja koko leffakatsomo on yksin ertolaisten käytössä! Tule sinäkin ja houkuttele tuleva jäsenkollega mukaasi. Voit tulla yksin...