Hallinto ja organisaatio

Hallitus 2020

Puheenjohtaja:
Similä Raija                        2020-2021, (SJ, Oulu) raija.simila@erto.fi

Varsinaiset jäsenet:
Hakkarainen Mika           2020 – 2021 (SP, Hämeenlinna) mika.hakkarainen@erto.fi
Himanka Saija                  2020 – 2021 (SJ, Oulu) saija.himanka@erto.fi
Kaartti Teuvo                    2019 – 2020 (SP, Helsinki) teuvo.kaartti@erto.fi
Koiranen Jussi                  2020 – 2021 (SJ, Espoo) jussi.koiranen@erto.fi
Kämppi Saila                     2019 – 2020 (TP, Helsinki) saila.kamppi@erto.fi
Lahtinen Heli                    2020 – 2021 (SP, Jyväskylä) heli.lahtinen@erto.fi
Mykkänen Kati                  2019 – 2020 (SJ, Tampere) kati.mykkanen@erto.fi
Pirinen-Kervinen Päivi    2019 – 2020 (SJ, Kuopio) paivi.pirinen-kervinen@erto.fi

Yleisvarajäsenet:
Hakkarainen Tiina          2019-2020 (SP, Hämeenlinna) tiina.hakkarainen@erto.fi
Vivolin Soili                      2020-2021 (SJ, Hyvinkää) soili.vivolin@erto.fi

Strategia

Ystean strategia vuosille 2012 – 2020 »

Tutustu monipuolisiin palveluihimme ja toimintaamme

Voit hakea koulutustukea vuoden 2020 loppuun saakka, mutta loppuvuoden koulutustuen hakemukset käsitellään vasta hallituksen kokouksessa tammikuussa 2021. Tässä vielä tiedot Ystean koulutustuen hakemisesta: YSTEA ry tarjoaa jäsenilleen koulutustukea vuonna 2020. Tuki on tarkoitettu jäsenten ammatillisuutta tukevaa koulutusta varten. Tukea...

Lomatukea on mahdollista saada jopa 7 vuorokaudelle Vietä lomaa kotimaassa ja tue samalla Suomen ja suomalaisten yritysten selviytymistä koronan syövereistä. Valitse juuri sinulle mieleinen majoitus- tai matkailuliike, vietä ensin loma ja hae loman jälkeen osa kuluista takaisin. Lomatukea saadaksesi tarkista, että kyseisellä m...

Jos etätyöpäiviä on vuodessa yli 50% työpäivistä, saat tehdä henkilöverotuksessa täyden laskennallisen työhuonevähennyksen joko kaavamaisena vähennyksenä tai laskennallisena vähennyksenä Kaavamainen työhuonevähennys kattaa työhuoneen osuuden vuokrasta tai hoitovastikkeesta, kalusteet, sähköt, ...