Hallinto ja organisaatio

Hallitus 2020

 

Puheenjohtaja:  Similä Raija 2020-2021, (SJ,Oulu) raija.simila@erto.fi

Varsinaiset jäsenet:

Hakkarainen Mika                2020-2021 (SP, Hämeenlinna) mika.hakkarainen@erto.fi

Himanka Saija                       2020-2021 (SJ, Oulu) saija.himanka@erto.fi

Kaartti Teuvo                        2019 – 2020 (SP, Helsinki) teuvo.kaartti@erto.fi

Koiranen Jussi                       2020 – 2021 (SJ, Espoo) jussi.koiranen@ert.fi
Kämppi Saila                         2019 – 2020 (TP, Helsinki) saila.kamppi@erto.fi
Lahtinen Heli                        2020 – 2021 (SP, Jyväskylä) heli.lahtinen@erto.fi
Mykkänen Kati                     2019 – 2020 (SJ, Tampere) kati.mykkanen@erto.fi
Pirinen-Kervinen Päivi       2019 – 2020 (SJ, Kuopio) paivi.pirinen-kervinen@erto.fi

 

Yleisvarajäsenet:

Hakkarainen Tiina             2019-2020 (SP, Hämeenlinna) tiina.hakkarainen@erto.fi

Vivolin Soili                        2020-2021 (SP, Hyvinkää) soili.vivolin@erto.fi

Strategia

Ystean strategia vuosille 2012 – 2020 »

Tutustu monipuolisiin palveluihimme ja toimintaamme

Olet yksi meistä, jos työskentelet yksityisessä sosiaali- ja terveysalan yrityksessä, yleishyödyllisessä tai aatteellisessa yhdistyksessä. Tärkein tehtävämme on valvoa ja parantaa sosiaali- ja terveysalan palveluyksiköiden työntekijöiden työehtoja. Lue lisää ja katso 10 hyvää syytä liittyä YSTEAan.

Koulutamme ERTOn kautta jäseniämme oman alan työehtosopimukseen ja työlainsäädännön kiemuroihin. Tarjoamme myös koulutuksia ja tilaisuuksia työelämätaitoihin liittyen. Voit myös kehittää omaa ammattitaitoasi ammatillisissa koulutuksissamme. Katso kaikki ajankohtaiset tapahtumat tapahtumakalenteristamme. 

YSTEA tukee jäsentensä kotimaan lomailua ja valinnanvapautta. Valitse juuri sinulle mieleinen majoitus- tai matkailuliike, vietä loma ja hae loman jälkeen osa kuluista takaisin. Tukea voi hakea nyt kaksi kertaa vuoden aikana! Tiedustelut puh. 044 5707 320, saila.kamppi@erto.fi