Hallinto ja organisaatio

Hallitus 2019

 

Puheenjohtaja: Keskinen Miska 2018 – 2019 SP, miska.keskinen@erto.fi

Varsinaiset jäsenet:
Kaartti Teuvo                2019 – 2020 SP, teuvo.kaartti@erto.fi
Kämppi Saila                2019 – 2020 TP, saila.kamppi@erto.fi
Lahtinen Heli                2018 – 2019 SP, heli.lahtinen@erto.fi
Mykkänen Kati              2019 – 2020 SJ, kati.mykkanen@erto.fi
Nieminen Tarja             2018 – 2019 SP, tarja.nieminen@erto.fi
Palkoma Katja              2018 – 2019 SP, katja.palkoma@erto.fi
Pirinen-Kervinen Päivi   2019 – 2020 SJ, paivi.pirinen-kervinen@erto.fi
Similä Raija                  2018 – 2019 SJ, raija.simila@erto.fi

Yleisvarajäsenet:

Hakkarainen Tiina         2019 – 2020 SP, tiina.hakkarainen@erto.fi
Lahti Hilkka                  2018 – 2019 SJ, hilkka.lahti@erto.fi

Strategia

Ystean strategia vuosille 2012 – 2020 »

Tutustu monipuolisiin palveluihimme ja toimintaamme

Olet yksi meistä, jos työskentelet yksityisessä sosiaali- ja terveysalan yrityksessä, yleishyödyllisessä tai aatteellisessa yhdistyksessä. Tärkein tehtävämme on valvoa ja parantaa sosiaali- ja terveysalan palveluyksiköiden työntekijöiden työehtoja. Lue lisää ja katso 10 hyvää syytä liittyä YSTEAan.

Koulutamme ERTOn kautta jäseniämme oman alan työehtosopimukseen ja työlainsäädännön kiemuroihin. Tarjoamme myös koulutuksia ja tilaisuuksia työelämätaitoihin liittyen. Voit myös kehittää omaa ammattitaitoasi ammatillisissa koulutuksissamme. Katso kaikki ajankohtaiset tapahtumat tapahtumakalenteristamme. 

YSTEA tukee jäsentensä kotimaan lomailua ja valinnanvapautta. Valitse juuri sinulle mieleinen majoitus- tai matkailuliike, vietä loma ja hae loman jälkeen osa kuluista takaisin. Tukea voi hakea nyt kaksi kertaa vuoden aikana! Tiedustelut puh. 044 5707 320, saila.kamppi@erto.fi